Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel merkezi ve TKKD-Elazığ Şubemiz Filipinler’de

Uluslararası Kadınlar Konseyi’nin ( ICW-CIF) Yürütme Kurulu, Filipinler Ulusal Kadın Konseyi’nin ev sahipliğinde,

6-9 Kasım 2023 tarihleri arasında Manila, Filipinler’de, “Kadınların Güçlendirilmesi: Barış ve Sürdürülebilir Kalkınma” adlı bir toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıya Türkiye’den; Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı(NCTW) ve Uluslararası Kadınlar Konseyi (ICW) Başkan Yardımcısı Fatma Fatoş İnal, ICW Yönetim Kurulu Üyesi Nebiye Işın Atala, TKK Derneği Elazığ Şube Başkanı ve aynı zamanda Uluslararası Kadınlar Konseyi Avrupa Merkezi (ECICW-CECIF) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sema Temizer Ozan katılmıştır.

TEMİZER OZAN toplantılarda; “ Ülke Raporlarının okunduğunu, ICW Birleşmiş Milletler temsilcilerinin raporlarının dinlendiğini, “Yapay Zeka” konusunda düzenlenen çalıştayda ise katılımcı ülke delegelerine bu konuda çalışma yapmaları ve üyelerini bu konuda bilgilendirmelerinin önerildiğini ifade etmiştir.

Toplantılar kültürel ve turistik gezilerle renklendirilmiştir.

Düzenlenen “ Hoş Geldiniz” Gecesi’ne; TC Manila Büyükelçimiz Niyazi Evren Akyol ve eşi İndri Akyol’un katılımı, biz Türk katılımcıları ve diğer misafirleri oldukça onurlandırmıştır.

Sayın Büyükelçi Niyazi Evren Akyol ve eşine bizleri evlerinde ağırlamalarından ve gösterdikleri ilgi, alaka ve misafirperverliklerinden dolayı ve

ayrıca “Filipinler Barış Form’u Başkan Yardımcısı Dr. Nona SALDANA Ricafort’a ve ekibine ve de tüm katılımcılara teşekkür ederiz” demiştir.

24 Kasım 2023. Elazığ

Prof. Dr. Sema Temizer OZAN

Uluslararası Kadınlar Konseyi Avrupa Merkezi (ECICW-CECIF) Başkan Yardımcısı ,

TKKD Elazığ Şubesi Kurucu Başkanı