TKKD Elazığ Şubesince “OBEZİTE ve FARKINDALIK”

             TKKD Genel Merkezi, Elazığ ve Kilis Şubelerinin Birlikte Hazırladıkları ortak bir proje Kapsamında “OBEZİTE ve FARKINDALIK” Konulu  Konferansı, 1 Şubat 2023 tarihinde Fırat Üniversitesi Prof.Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda, çok sayıda akademisyenin ve konuğun katılımında TKKD Elazığ Şube Başkanı tarafından verilmiştir.

21 Şubat 2023 tarihinde TKK Derneğinin Burdur Şubesi Başkanı Belgin Sevyurt, Kuruca Başkan Gülcan Erdura, yönetim kurulu uyeleri; Sevcan Büyükkahraman, Hafize Sezgin, Seval Hıdıroğlu ve birçok katılımcının iştirak ettiği,  Burdur Türk Kadınlar Konseyi Dernek binasında  aynı başlıklı konferansı  tekrarı yapılmıştır.

Obezite dünyada ve ülkemizde yayılım hızı gittikçe artan çocuklarımızı, gençlerimizi kısaca toplumların her kesimini etkileyerek ciddi kronik hastalık tablolarının oluşmasına zemin hazırlayan geleceğimizi tehdit altına alan dikkate değer bir öneme sahip hastalıklar birleşenidir.  “Obezite ve Farkındalık” projesi; Elazığ ili ve Doğu Anadolu’da yer alan ilk, orta eğitim okul öğrencilerinin ve bölge halkının konuya dikkatini çekerek ciddi öneme sahip sağlık sorunları ile sonuçlanacak olan bu hastalık tablosunun öneminin fark edilmesini sağlamak ve toplumda gerekli önlemlerin alınması bilincini yaymak amacıyla planlanmıştır.


Konferansı takiben TKKD Elazığ Şube üyesi Prof.Dr. İ. Enver Ozan, ve TKKD Burdur Şubesi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte  “ Burdur Belediyesi Kültür ve Sanat Atölyesini” ziyaret edildi.

Atölyede; Mehmet Akif Üniversitesinde, 2000 yılından beri de Burdur Belediyesi Kültür ve Sanat atölyesinde temel sanat eğitmenliğini gönüllü olarak yürüten, Hacettepe ve Süleyman Demirel Üniversiteleri Resim Bölümü’nden mezun Hülya Altuğ’ la tanıştık.  Hülya Altuğ bize Belediyenin sanat kulübünü gezdirip “özellikle Burdur yöresine ait kayıp olmaya yüz tutmuş el sanatlarını günümüze taşıyıp yeniden hayata dönüşmesi”   adına verdikleri zorlu çabaları  anlattı..  Hülya Altuğ’u özverili çok başarılı çalışmalarından dolayı kutladık ve başarılarının devamını diledik. Bu çok başarılı çalışmalardan çok etkilediğimi de söylemek isterim.

Aynı gün, “Burdur Belediyesine ait  Dokuma Fular ve Kilim tezgahlarının bulunduğu  Atölyeleri” ni ve satış noktalarını da ziyaret edildi .
TKKD Elazığ Şubesi Kurucu Başkanı olarak bu organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ederim.
TKKD Elazığ başkanı

Prof. Dr. P.Sema TEMİZER OZAN