TKKD ELAZIĞ Şubemizden Eğitime Destek

60.YIL AKÇAKİRAZ İLKÖĞRETİM OKULU HARİKA BİR KÜTÜPHANE’YE KAVUŞTURULMUŞTUR.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlimizde “Her Okula Bir Kütüphane Projesi” başlatılmadan önce TKKD Elazığ Şubesi olarak 60. Yıl Akçakiraz İlköğretim Okulu’na Harika Bir Kütüphane Kavuşturmanın mutluluğunu yaşadığımızı belirtmek isteriz.
TKKD Elazığ Şube Başkanı Prof. Dr. Sema Temizer Ozan; “büyük gayretlerimiz sonucu AstraZeneca Türkiye’ nin de destekleriyle Akçakiraz İlköğretim okulumuz’a çok güzel bir “Kütüphane” ve “3000 adet kitap kazandırılmıştır”

Akçakiraz kuruluşu oldukça eski bir köydür.

Akçakiraz İlkokulu  ilk kez 1942 yılında,Akçakiraz ortaokulu ise
daha sonraki yıllarda eğitim ve öğretime başlamıştır. Nihayet Cumhuriyetimizin 60. yılına gelindiğinde Akçakiraz İlkokulu,  Ortaokulu ve Anaokulu birleştirilerek
“60. Yıl Akçakiraz İlköğretim Okulu” adını almıştır.

Beldenin ve okulun eskiliği, okulun ve beldenin 24 Ocak 2020 Elazığ depreminde oldukça hasar görmesi, T.C.’nin şanlı ordusunda görev alan onlarca paşanın ve memlekete nice hizmetlerde bulunan birçok devlet adamının bu köyden yetişmesi nedeni kütüphanenin Akçakiraz Beldesinde yapılmasına karar verilmiştir.

Kütüphane, 60. Yıl Akçakiraz İlkokuluna  ve öğrecilerine HAYIRLI olsun.

Kütüphanenin ve okulun orta eğitim düzeyinde pozitif ilime ve bilime uygun kitaplara ve bilgisayarlara ihtiyacı vardır. İhtiyacın karşılanması ve öğrencilerin hizmetine sunulması,
Faydalı Kitap Kampanyasının”  başlatılması aynı zamanda bu kütüphanenin
Elazığ Milli Eğitim müdürlüğümüzün ve hayırseverlerin de yardımlarıyla “Dijital kütüphane” ye dönüştürülmesi ve mazisi gibi eskimiş ve yıpranmış olan bu okulun biran önce yenilenmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bu kütüphanenin yapımının gerçekleşmesinde bizlerle iş birliği yapan; AstraZeneka ve AstraZenekaTürkiye Temsilcisi Gülçin Sincan’a, kurulum aşamasında ilgisini esirgemeyen Yasemin Tirün’e, “Herkese Kitap Vakfına” TKKD -Elazığ Şubesi olarak minnet ve teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

 

 

 

Ayrıca Türk Alman Yardımsevenler Derneği Başkanı
Sn: Necmiye Öztürk ‘e  (Sağbaşta) Kütüphane için gönderdikleri kitaplar ve öğrencilere yaptıkları yardımlar için Teşekkür ederiz.
Okul müdürümüz Şerafettin Durumlu’yu, müdür yardımcılarını  ve tüm öğretmenleri ilgi ve alakaları için kutlarız.

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Penbe Sema Temizer OZAN
Türk Kadınlar Konseyi Derneği Elazığ Şube Başkanı

Doğu  Anadolu Bölge Sorumlusu