Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sema Temizer OZAN 2. kez Uluslararası Kadınlar Konseyi AVRUPA MERKEZİ (CECIF-ECICW) Başkan Yardımcısı oldu


TKKD-Elazığ Şubesi Kurucu başkanı iken Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı olan Prof .Dr. Sema Temizer Ozan,
“ 20-23 Haziran 2024 tarihinde, Litvanya Vilnius kentinde Ulusal Lithuania Kadınlar Konseyinin ev sahipliğinde ECICW-CECIF Genel Kurul toplantısı yapıldığını ve toplantının;
açılış seranomisi ile başladığını ve ardından Lithuania Parlementosunun ziyaret edildiğini, Cybervıolence (siber şiddet) farkındalığına ait bir çalıştay tertiplendiğini, Türk asıllı bir Alman politika araştırmacısı olan Gülden Hennemann tarafından da kadın ve kadın birlikleri tarafından radikalizasyonun önlenmesi konulu güzel bir sunum yapıldığını belirtmiştir.

Temizer Ozan; 21.06.2024 tarihinde yapılan olağan Genel kurul toplantısında; Başkanlığa Viviane Teitelbaum , başkan yardımcılığına ikinci kez Prof. Dr. Sema Temizer Ozan, Marie Claude Bertranc, Eugenia Bretones Espejo, Ana Sofia Fernandes’in, sekreterliğe Silvie Lausberg, muasebeye Ludavina Moreira ‘nın seçildiğini bildirmiştir.

Ayrıca yeni kurulan yönetim kurulu tarafından; 2026 yılında ECICW-CECIF ‘in Uluslararası bir toplantısının Mersin ilimizde yapılması sözü de almıştır ve Temizer Ozan TKKD’nin Litvanya’dan başarılarla döndüklerini belirtmiştir.
TKKD adına Elazığ’da başlattığımız hizmetleri, Türkiye ve Uluslararası arenalara taşıma fırsatı bulduğunu belirten Prof. Temizer Ozan; ihtiyaç sahibi kadınlardan, çocuklardan, sokak hayvanlarından, cinsiyet eşitliğinden, sanattan, depremlerden, su baskınlarından, doğal afatlardan, sağlık problemlerine kadar tüm çalışmalara TKKD Şubeleriyle birlikte devam edeceklerini bir kez daha belirtmiştir.
Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sema Temizer OZAN 2. kez Uluslararası Kadınlar Konseyi AVRUPA MERKEZİ (CECIF-ECICW) Başkan Yardımcısı seçilmiştir.

TKKD GENEL MERKEZİ